Відгук на книгу «Скандер і викрадення однорога»

0

Книгу «Скандер і викрадення однорога» я отримала на відгук від видавництва «Ранок». Це підліткове фентезі, яке активно просувають на заході, як «другого Гаррі Поттера».

Цикл можна віднести до піджанру «магічна академія». Всього авторка планує 5 книг, по одному на кожен рік навчання головних героїв. Друга книга вийде англійською цього літа, а українські читачі можуть познайомитися з «відкриваючим» романом від 28-річної письменниці-початківиці. Цікаво, що права на екранізацію придбало «Sony Pictures» ще до виходу першої книги. Отже, про що цей твір?

Книга розповідає про 13-річних підлітків, які можуть приручати прекрасних і кровожерливих однорогів. Однороги вміють літати і володіють магією, що відкриває можливості для опису карколомних перегонів і турнірів серед школярів. Якщо однорога не приручити, він стає диким і безсмертним, це створює проблеми для всіх жителів таємничого Острова. Оскільки яєць однорогів у Розпліднику Острова багато, а не всі діти можуть стати вершниками – острів’янам довелося звернутися по допомогу до дітей з Материка. Тож ідея книги в тому, що кожна сучасна дитина може стати вершником магічного однорога, якщо їй пощастить.

Головного героя роману звати Скандер Сміт. Він походить з бідної сім’ї, не має друзів, з нього знущаються в школі. Скандер мріє отримати однорога. Книга розказує, як мрія хлопчика збувається, але не зовсім так, як він уявляв. На Острові він знаходить нових друзів, здобуває авторитет, вчиться захищатися та перемагати. Книга торкається і батьківсько-дитячих відносин. Сюжет показує, як діти, що шукають постійного схвалення батьків, проходять процес сепарації, формують нові зв’язки з однолітками і тваринами-фамільярами.

Під час читання я намагалася дивитися на текст «очима» підлітка. Проте постійно чіплялася за знайомі моменти, що гарно працювали в іншій підлітковій фантастиці. Наприклад, у книзі є система з «4 факультетів», сюжет про «обраність» головного героя і його таємничий зв’язок з головним лиходієм роману – Ткачем (що дуже ріднить текст із «Гаррі Поттером»); концепція приборкання небезпечних однорогів і їх зв’язок із вершниками схожа на «Як приручити дракона»; а те, що однороги дарують вершникам магію 4 стихій, яка світиться відповідним кольором, дуже схоже на «Аватара – останнього мага повітря». Словом, досвідчений читач побачить у тексті багато «фішечок», які вже десь зіграли. Є й інші моменти, які додають кінематографічності тексту і повинні мати відклик у підлітків, наприклад, стихійні «магічні мутації» від зв’язку з однорогом, які описуються здебільшого як круті «магічні татуювання» чи зачіски, що виникають у молоді.

Підсумовуючи скажу, що книга написана дуже амбіційно, немов авторка влаштовує марафон, де хоче конкурувати з найпопулярнішими циклами підліткового фентезі.  Персонажі доволі яскраві, кожен зі своїми страхами та проблемами, які переборює протягом книги; однороги – норовливі і хижі; описаний світ при цьому «не травматичний», адже навіть коли Ткач вбиває чергових охоронців Острова, це показано десь «за кадром», і викладачі говорять підліткам, що «все гаразд, вбитих вартових вже замінили, ви у безпеці, навчайтеся далі».

На останок кілька слів про видання. Воно вийшло добротним, із фарбованим зрізом (золотий металік). Книгу приємно тримати у руках, текст не розмазується під пальцями, читається гарно.

На скільки цей цикл конкуруватиме з «Гаррі Поттером» – за першим томом важко сказати, адже сюжет може суттєво розкрутитися в подальшому. Задум дуже амбітний, перша книга в усіх смислах продумана, і потенціал в історії однозначно є.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *