Видавництво «Ранок»

Після повномасштабного вторгнення можемо спостерігати, як деякі події набувають фантастичного забарвлення, навколо них створюються міфи та легенди. Наприклад, містичні історії про Конотопських відьом, що нищать окупантів, або про Привида Києва, який у творах сучасних авторів набуває ознак супергероїки. Вже зараз видно, що ці ідеї вкорінюються і знайдуть неодноразове втілення у кіно, книгах, мальописах.

Манґа «Привид Києва» цікава тим, що створена японським автором Мацуда Джюко. Начебто він десь дізнався, проникся і вирішив намалювати невеличку історію про українського пілота. В той же час з української сторони десь дізналися про Мацуда і через посольство домовилися про переклад.

Українське видання теж має декілька особливостей. По-перше, це розташування сторінок (манґу треба читати зі сторінки, що в нас традиційно вважається останньою, гортаючи сторінки ззаду наперед і роздивляючись картинки справа наліво). У нас залишили розташування зображень справа наліво, але зробили «класичний» порядок сторінок «з першої». В одному з інтерв’ю перекладач казав, що це ідея автора, який надав саме такі файли. По-друге, в українського видання дуже нетиповий для манґи формат – А4, такий величенький, немов дитяча розмальовка. По-третє, – просто шалений наклад – 10 000 примірників.

До інших особливостей видання можна зарахувати постер, який йде в подарунок, та те, що частина коштів з продажів спрямована на підтримку ЗСУ. Можна припустити, що видавництво «Ранок», яке спеціалізується переважно на дитячий літературі, цільову авдиторію «Привида Києва» визначає дуже широко і зараховує туди переважно молодь.

Отже, про що ця манґа на 16 сторінок? Вона про легендарного пілота, від якого в захваті друзі, і якого бояться та ненавидять вороги. І коли вороги розробляють хитрий план, як його спіймати, виявляється, що вони самі були частиною плану Привида Києва.

Історія коротка, максимально проста із динамічними повітряними боями. Читається за декілька хвилин. Словом, якщо ви очікуєте від видання коротеньку героїчну історію (створену японським художником про українців) – воно повністю виправдає ваші сподівання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *