Відгук на стім-панк мангу “Понад хмарами”

0

В Україні останнім часом виходить багато манґи. Та я до неї ніяк не добиралася. Аж ось трапилася чудова нагода познайомитися з цим напрямом.

Стімпанк «Понад Хмарами» гарно підходить для знайомства з манґою як такою (для геть новачків там є схема, що ілюструє послідовність читання панелей). За сюжетом головний герой – 16ти річний Джей – живе у великому промисловому місті, де дим від заводів затуляє небо так сильно, що не видно зірок. Джей – сирота і працює на виробництві у гладкого і доброго атропоморфного кота (ну, гаразд, не гладкого, а пухнастого), а ще він мрійник, любить читати фентезі і хоче потрапити у казкову пригоду. І от одного разу він знаходить поранену дівчинку-янгола, в якої немає одного крила…

Загальний сюжет дуже добрий і милий. Він схожий на старі аніме Міядзакі про малих дітей, де всі герої дружні, допомагають один одному, а якщо якась біда – за друзів стають горою. Тому окремої уваги заслуговують й інші персонажі. У Джея є найкращий друг – неко-хлопчик Хочі і колеги-трікстери – Марійка та Бінго. Слід сказати, що стосунки між героями прописані не гірше за їхні характери. Дизайн усіх персонажів доволі симпатичний та й намальовано місцями так, що аж міміметр зашкалює. І коли у цій історії з’являються антагоністи, що діють грубо та жорстоко, починаєш реально хвилюватися за життя по-дитячому наївних героїв.

На мою думку, «Понад хмарами» сподобається підліткам і тим, хто любить аніме від Міядзакі, де герої прописані однозначно хорошими чи поганими, а якщо герої добрі, то настільки, що й сам після перегляду стаєш трохи добрішим.

Слід сказати, що це – тільки перший том, початок історії, яка обривається на найцікавішому.

Манґа «Понад хмарами» побачила світ у видавництві «Lantsuta». Українське видання має суперобкладинку і містить наприкінці доволі цікаве інтерв’ю з авторкою, а також трохи скетчів головних героїв з їхньою «паспортичкою».

В цілому, мені сподобалося, і перше знайомство з друкованою манґою вважаю напрочуд вдалим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *